Multimedia
Poradnik kupującego okna
Wyślij zapytanie ofertowe
Dobór szkła i okuć
Zapytaj eksperta
Okna bez wychodzenia z domu!
Ankieta energii

Dobór szyb

Patrzymy przez szybę i nie zastanawiamy się nad jej budową. Dopiero gdy zaczynają się chłody albo upały, dociera do nas, na co powinniśmy zwracać uwagę przy jej wyborze. Nowoczesna szyba zespolona gwarantuje komfort wewnątrz domu czy mieszkania, a także przynosi pokaźne oszczędności.

Stanowi ją układ dwóch tafli szkła oddzielonych ramką dystansową wykonaną z aluminium lub specjalnej substancji organicznej. W przestrzeni między szybami mamy osuszone powietrze albo gaz argon - wprowadzony tam, by zatrzymać więcej ciepła w domu. By powietrze zamknięte między szybami nie wilgotniało i nie osadzała się para wodna (w zimie może zamienić się w szron), ramkę dystansową wypełnia się specjalnym, pochłaniającym wilgoć granulatem. Szyby zespolone służą przede wszystkim oszczędności ciepła, zmniejszają docierający do nas hałas. Jeśli chcemy ochronić się przed nim, możemy to zrobić różnicując grubość szyb, zwiększając odstęp między nimi lub stosując szyby SGG Stadip Silance ze specjalną folią dźwiękochłonną.

Więcej...

Dobór okuć

Bez okucia nie da się otworzyć ani zamknąć okna. Stosowane w oknach okucie obwodowe (czyli to biegnące w rowku skrzydła na całej długości okna) łączy skrzydło (część, która się otwiera) z ościeżnicą i równocześnie pozwala oknem „sterować". W tym znaczeniu - otwierać, zamykać i regulować poziom odchylania. Skrzydło okienne po zamknięciu trzymane jest w ościeżnicy w kilku punktach rozłożonych po obwodzie. Okucia pozwalają na wykonanie okien o różnych funkcjach: rozwierane (R), uchylne (U), rozwierano-uchylne (RU), przesuwno-uchylne (PU), przesuwno-składane (PS) itp.

Więcej...